1
Pre moderný, pokrokový, ale stále ľudský a sympatický dizajn, silnú osobnosť, ktorú v sebe skrýva každé Audi.

Jednou z najsilnejších stránok automobilov značky Audi je ich dizajn. Inteligentný, moderný, športovo ľahký, silne imponujúci a pritom nevtieravý. Nikdy neláka oko na populistické dizajnérske vývrtky, naopak, ponúka hodnotné a originálne detaily.

Malý príklad – LED diódové denné svetlá: zrazu chceli všetci také denné svetlá, ako má Audi. Vzhľad automobilov Audi jednoznačne ukazuje evolučnú dizajnérsku filozofiu, kde každý nový

model prichádza s nápadom, so sviežou modernou líniou, ktorá diktuje trhu vývoj, no nikdy nezapiera svojho predchodcu. Preto žiaden model Audi príchodom svojho následníka nestráca lesk, ale, naopak, dlho si uchováva svoju atraktivitu a tým aj vysokú hodnotu pri opätovnom predaji.

Dizajn Audi je jednoznačne dizajnom hodnotných automobilov, ktoré majú vysokú charizmu.

2
Pre imidž modernej progresívnej značky so silným športovým akcentom.

Automobil je uniformou dnešného moderného človeka, zaraďuje ho nielen do pomyselného spoločenského rebríčka, ale ukazuje aj kus jeho povahy a osobnosti.

Imidž Audi sa už desiatky rokov vyvíja v duchu troch hlavných hodnôt, ktoré značka Audi vyznáva: byť hodnotný, progresívny a športový.

V tomto duchu sa vyvíja nielen dizajn a technika, ale aj imidž automobilov ingolstadtskej značky. Každý nový model Audi vždy prichádza s dynamickými športovými líniami, no bez náznakov tvarovej arogancie či hrubosti.

Každý model Audi bez ohľadu na veľkostnú kategóriu pôsobí vysoko reprezentatívne.

3
Pre príslovečne vysokú kvalitu výroby, viditeľnú nielen na špičkových technických parametroch, ale hmatateľnú na každom detaile tradičnej „audiňácke“ top kvality interiéru.

Kvalita automobilov značky Audi je povestná už desaťročia. Značka Audi je dnes lídrom automobilového trhu v kritériách, ktoré automobilista – užívateľ registruje často iba podvedome, zato profesionáli z automobilovej brandže vedia jednoznačne: presnosť spájania dielcov karosérie, medzery medzi jednotlivými dielcami..., to všetko je vizitkou vyspelosti technológie pri výrobe karosérií.

A čo to prináša zákazníkovi? Od lepšej estetickej stránky vozidla cez jeho aerodynamiku – teda priamo úsporu paliva až po aerodynamický hluk.

A celkom samostatnou kapitolou kvality automobilov značky Audi sú interiéry. Od kvality použitých materiálov až po ich presné lícovanie. Tu je značka Audi tiež na špičke automobilového trhu – kvalitou interiérov a ich dielenským spracovaním je povestná už roky. Stačí sa na len na chvíľu posadiť, nechať zrak a hmat, nech si užijú...

Alebo napríklad všimnúť si detail ako čalúnenie batožinového priestoru.

4
Pre ergonómiu vozidla, ktorú nestačí slovne vychváliť. Stačí si však sadnúť do niektorého Audi.


Posaďte sa u nás a cíťte sa tu ako doma! Možno by stačila aj táto výstižná veta, ale naozaj – nech prichádzate od akejkoľvek inej značky, skúste sa na chvíľu usadiť v ktoromkoľvek Audi. Krásne, kvalitné, moderné, ale akosi podvedome samozrejmé a normálne. Aj vodič s nekonfekčnou postavou si dokáže nájsť „tú svoju“ polohu na sedenie.


K tomu dostatok priestoru, výhľad, aký potrebujete, a... všetky ovládacie prvky tam, kde ich podvedome očakávate, kde by ste ich hľadali aj so zaviazanými očami. Všetko na dosah, s jasnou logikou, príjemne robustné, príjemne vkusné.

Žiadne dizajnérske či konštruktérske experimenty. Auto pre Európana.

5
Pre pocit víťaza, keď viete, že máte pod kapotou tie najmodernejšie technológie.

Ponúkame najmodernejšie technológie na trhu. Naše elektronické ovládanie všetkých takto ovládateľných funkcií s názvom Multi Media Interface (MMI) sa stalo etalónom: aj rodičia „detí internetu“ sa tu budú rýchlo cítiť doma, intuícia stačí... Najnovšie možnosti, akými nové modely Audi dokážu komunikovať so svetom a spojiť sa v sekunde s informačnými zdrojmi či internetovými sociálnymi sieťami, sa súhrnne volajú Audi connect. A aj tvár dnešných detí internetu tu bude žiariť spokojnosťou. A možno i nadšením...

Dnešné moderné navigačné systémy vidia zákrutu na ceste skôr ako vodič, skôr vedia o klesaniach, stúpaniach, vjazdoch do miest a obcí či o výjazdoch na diaľnicu.

A preto v nových modeloch Audi navigačný systém pomáha vodičovi napríklad ovládať svetlá, dáva rady automatickej prevodovke...

Aby všetko toto v aute bolo a aby sa napriek tomu hmotnosť áut nezmyselne nezvyšovala, zaviedla značka Audi program Ultra.

Autá ultra ľahké, ultra úsporné, ultra ohľaduplné k životnému prostrediu. Prvotriedne progresívne materiály, najnovšie technológie ich spájania, profit na strane zákazníka...

6
Pre špičkové jazdné vlastnosti automobilov Audi, ktoré si navyše možno nastavovať za jazdy.

Stále platí: čím horšie podmienky, tým viac sa ukáže, za čo podvozok vášho auta stojí. Byť v zákrutách rýchly a zároveň mať vysokú rezervu adhézie, aj na rozbitej ceste mať pocit stability vozidla a dostatočného komfortu, nemusieť za dažďa patriť k najpomalším... môcť aj na klzkej, možno zasneženej ceste čo najviac využiť potenciál motora – na to dnes pri autách so stovkami koní nestačia len šikovné ruky...

Spoľahlivý a sofistikovaný pohon všetkých štyroch kolies quattro je vo vysoko výkonných autách dnes už nevyhnutnou bázou rovnako ako neviditeľne, ale citeľne „zabudované“ skúsenosti z motoristického športu. A k tomu vám systém Audi Drive Select umožní nastavovať si jazdné vlastnosti vozidla za jazdy stlačením jedného tlačidla podľa momentálnej potreby, situácie na ceste či len podľa aktuálnej nálady...

7
pre vlastnú vnútornú istotu, že pohon všetkých štyroch kolies quattro, ktorý mám k dispozícii, je nielen špičkou ľadovca, ale ak treba, aj prvý na ľadovci...


Keď v roku 1980 značka Audi predstavila automobil určený na jazdu po normálnych cestách, no vybavený pohonom všetkých štyroch kolies, aký mali dovtedy len terénne vozidlá, nie každý bol presvedčený, že to má význam. Potom legendárne Audi Quattro vo svetových rallye veľmi jasne demonštrovalo význam pohonu quattro a dnes má značka Audi vo vývoji pohonu všetkých kolies výrazný náskok a 35 rokov skúseností.


A vy máte s pohonom quattro vždy dve možnosti na výber: buď využiť jeho adhéznu rezervu na rýchlejší prejazd zákrutou, alebo mať pri rovnakej rýchlosti jazdy citeľne vyššiu bezpečnostnú rezervu.

Rozhodnutie je na vás, pohon quattro vám pomôže splniť ho...

8
Aby ste aj vy mali pod kapotou jednu z dvoch legendárnych skratiek: TDI alebo TFSI.

Laická i odborná verejnosť dnes používa skratku TDI ako automatické a samozrejmé označenie turbodieselového motora s priamym vstrekovaním nafty, a to bez ohľadu na automobilovú značku, o ktorej sa hovorí. Nie náhodou – motory TDI sú už 25 rokov lídrom určujúcim trend.

Bolo to práve Audi, ktoré v roku 1989 motorom TDI spôsobilo motorársku revolúciu a ukázalo, akým smerom sa má svet vo vývoji turbodieselov uberať.

O 15 rokov neskôr prišiel ďalší míľnik – turbobenzínový motor s priamym vstrekovaním benzínu a s označením TFSI. Dnes Audi kombinuje túto technológiu s hi-tech systémami ako CoD (Cylinder-on-Demand), keď v motore pracuje toľko valcov, koľko práve treba, alebo so systémom Stop&Go...

Vysoký výkon, úžasná krivka krútiaceho momentu, vysoká kultúra chodu, minimálna spotreba, rekordne nízke emisie... TDI alebo TFSI!

9
pretože viezť sa treba nielen rýchlo a príjemne, ale aj bezpečne...

Všetko so všetkým súvisí. Bezpečná jazda súvisí aj s vynikajúcim podvozkom, s vynikajúcim pohonom quattro, aj s modernými brzdami, ak treba, tak keramickými, aj s vysokou kvalitou výroby celého auta, aj... s náskokom vďaka technike značky Audi. Za týmto sloganom sa skrývajú najmodernejšie elektronické systémy strážiace pohyb vozidla či chyby vodiča.

Asistent nočného videnia dovidí aj v tme až na 300 metrov, najmodernejšie svetlá LED Matrix, parkovacie kamery, Audi Side Assist alebo Lane Assist či celý bezpečnostný paket Audi Pre sense – to všetko sú stavebné kamene vašej bezpečnosti.

10
Pretože vo vašom Audi máte spoľahlivého partnera. No ak predsa potrebuje pomoc, je k dispozícii vždy a všade.


Všetko so všetkým súvisí. Bezpečná jazda súvisí aj s vynikajúcim podvozkom, s vynikajúcim pohonom quattro, aj s modernými brzdami, ak treba, tak keramickými, aj s vysokou kvalitou výroby celého auta, aj... s náskokom vďaka technike značky Audi. Za týmto sloganom sa skrývajú najmodernejšie elektronické systémy strážiace pohyb vozidla či chyby vodiča.


Asistent nočného videnia dovidí aj v tme až na 300 metrov, najmodernejšie svetlá LED Matrix, parkovacie kamery, Audi Side Assist alebo Lane Assist či celý bezpečnostný paket Audi Pre sense – to všetko sú stavebné kamene vašej bezpečnosti.

11
Pretože z vášho Audi si môžete vymodelovať absolútny originál.

Cenníky jednotlivých modelov Audi obsahujú desiatky až stovky položiek individuálnej výbavy, ktorú si môžete poskladať podľa vlastných potrieb. Ak však máte aj presnú predstavu o tom, ako by malo vaše Audi byť farebne skombinované, či už ide o sedadlá,

farbu koberčekov, dekorácie v interiéri alebo aj lakovanie celého vozidla, ponúka vám značka Audi program Audi Exclusive. A pomocou neho si z ktoréhokoľvek modelu Audi vytvoríte vlastný originál.

12
Pretože o budúcnosť automobilizmu sa nemusíme báť. Zmenia sa len palivá či druhy pohonu. A budú sa volať Audi g-tron, Audi e-tron.
Značka Audi patrí k popredným automobilkám sveta vo vývoji automobilov s alternatívnym pohonom. Hybridný pohon s kombináciou benzín-plyn, benzín-elektrina, alebo čistý elektromobil – ingolstadtská značka so štyrmi kruhmi už ukázala potenciál týchto druhov pohonu zo svojho vývoja


a napríklad tradičné vytrvalostné preteky 24 hodín Le Mans dokázala vyhrať už nielen s turbodieselovým, ale aj s hybridným pretekárskym automobilom. Práve v súčasnosti sa táto technika Audi dostáva aj na bežné cesty. A volá sa Audi g-tron, Audi e-tron...